Víte, proč si užít dovolenou zrovna v Turecku?

Turecko je fascinující země nejen kvůli své zeměpisné poloze, kde tvoří most mezi modenrím západem a orientálním východem, ale také díky bohaté historii, nádherným plážím, čistému moři nebo výborné kuchyni. Zejména Turecká riviéra na březích Středozemního moře patří k nejoblíbenějším místům turistů, kteří touží na jednom zájezdu zažít úžasné koupání, nádhernou přírodu i pohled do daleké historie – to vše vám dovolená v Turecku nabídne.

Písčité pláže a azurové moře

Je prostým faktem, že většina z přes 30 milionů turistů, kteří Turecko ročně navštíví, se hrne na pláže u Středozemního nebo Egejského moře. Není divu, Turecká riviéra je na dovolenou naprosto ideální – čisté moře, kilometry pláží s lehce se svažujícími písečnými dunami a horké sluníčko. Samozřejmostí je množství ubytovacích zařízení od all inclusive po levné penziony, spousta nákupních středisek a pohodové restaurace s výborným pohostinstvím.

Zábavné aktivity

Jste typ, který se nerad jen válí na pláži? Turecko kolem svých pobřeží pochopitelně nabízí i řadu aktivit, ze kterých si vybere každý-potápění, windsurfing, výlety lodí, kanoistiku, rafting…Raději pozemní sporty? V tom případě lezení, cyklistika nebo trekking. A mnoho dalšího. Pokud nechcete, nedostatkem pohybu na vaší dovolené určitě trpět nebudete.

Skvělé jídlo a pití

Turecká káva a čaj-to jsou zde národní nápoje. Je to však i země vína. Z potravin určitě zkuste jogurt (ostatně, název pochází z turečtiny) z kozího mléka, sladký dezert chalvu nebo palačinky. Jinak je zde kuchyně především středomořská se spoustou ryb, oliv, rajčat, paprik a citrusů. Nezapomeňte ani navštívit orientální bazary a vybrat si z různých druhů exotických koření.

Bohatá historie a fascinující příroda

V Turecku se otiskly stopy mnoha slavných civilizací, takže tu najdete jak antické amfiteátry a chrámy tak starověké arménské kostely a samozřejmě islámské mešity, v okolní krajině zas velké přírodní parky, zalesněná pohoří nebo tajemné jeskyně.

Dovolená v Turecku je tedy opravdu pro každého-milovníci koupání, sportu, přírody, dobrého jídla, historie a architektury, každý si tu přijde na své.