Nejoblíbenější destinace pro dovolenou

Kam Češi nejraději vyrážejí k moři? Ve výběru hraje roli několik důležitých faktorů, mezi které patří poloha země a pobřeží, kvalita rezortů a pláží, kulturní a sportovní vyžití, cenová dostupnost země a cena zájezdu.

Dovolená v Chorvatsku bez cestovní kanceláře

Chystáte se na dovolenou na vlastní pěst do Chorvatska vstříc vlastnímu dobrodružství? Tato možnost má své výhody i nevýhody, záleží především na tom, jaký jste typ cestovatele a jak flexibilní dokážete být. Svou roli zde mají také finance.

Dovolená u moře

Léto se již nezadržitelně blíží a s ním opět volba letní dovolené. Je lepší dát přednost pobytu u moře nebo u nás? Obě varianty mají svá pro a proti, nicméně je lepší dát přednost zahraniční dovolené, poznáte tak jiný kraj, […]

Ubytování v Chorvatsku

Chorvatsko je nádherná země plná turistických možností. Ročně zde zamíří tisíce českých a slovenských turistů. Můžete se ubytovat v hotelech, apartmánech, strávit dovolenou na jachtě kotvící v zátoce bez lidí nebo v naprostém soukromí.

Dovolená v Umagu – drahokamu Istrie

Umag a jeho 20 km dlouhá riviéra patří k jedněm z nejoblíbenějších turistických destinací na Istrijském poloostrově. Díky své poloze v severozápadním Chorvatsku je město považováno za bránu do Istrie ze severní Evropy. Jeho největším kouzlem je krásná architektura, nekonečné […]

 

Dovolená v Africe je hlavně pro milovníky přírody

Černý kontinent patří k nejexotičtějším a nejtajemnějším na světě. Afrika nabízí úchvatné scenérie, nejsou to jen savany a pouště, ale i moře, vodopády, jezera a hory, ještě úchvatnější zážitky – kde jinde můžete usínat při zvucích řvoucích lvů nebo sledovat miliony plameňáků na obloze a cestovatele fascinuje hlavně duch Afriky – místní lidé. Můžete tu diskutovat s ctihodnými obchodníky, poslouchat dunění reggae mladých muzikantů, obdivovat přírodní život ušlechtilých domorodců, ale nejvíce vás okouzlí smích, srdečnost a vitalita afrického lidu. Není to zdaleka jen kontinent chudoby, občanských válek, násilností a hladu, ale především fascinující místo, které si každého podmaní. Celý článek »

Dovolená v Řecku – zemi vína, zpěvu i kolébky evropské civilizace

Užijte si nekonečné kilometry akvamarínového pobřeží, sluncem vybělených antických památek, silného ouza a nádherných souostroví, ostrovů a poloostrovů, ať už jsou to Kyklády, Korfu, Mykény, Rhodos, Santorini a mnohé další. Ačkoli se v poslední době mluvilo o Řecku především v souvislostí krizí, na dovolené stále potěší každého cestovatele, nezávisle na tom, zda jste milovníci relaxu na pláži nebo bohaté historie. Celý článek »

Víte, proč si užít dovolenou zrovna v Turecku?

Turecko je fascinující země nejen kvůli své zeměpisné poloze, kde tvoří most mezi modenrím západem a orientálním východem, ale také díky bohaté historii, nádherným plážím, čistému moři nebo výborné kuchyni. Zejména Turecká riviéra na březích Středozemního moře patří k nejoblíbenějším místům turistů, kteří touží na jednom zájezdu zažít úžasné koupání, nádhernou přírodu i pohled do daleké historie – to vše vám dovolená v Turecku nabídne. Celý článek »

Vyzkoušejte Omišskou riviéru!

Městečko Omiš, které tradičně patří k oblíbeným turistickým destinacím, leží mezi Splitem a Makarskou při ústí řeky Cetiny do Jaderského moře a je obklopeno masivními horami s nádherným kaňonem. V minulosti byl Omiš notoricky známý díky místním pirátům. Kostely, pevnosti a další důkazy bouřlivé a hrdé historie města jsou dodnes viditelné na každém kroku Omišské riviéry. Celý článek »