Nejoblíbenější destinace pro dovolenou

Kam Češi nejraději vyrážejí k moři? Ve výběru hraje roli několik důležitých faktorů, mezi které patří poloha země a pobřeží, kvalita rezortů a pláží, kulturní a sportovní vyžití, cenová dostupnost země a cena zájezdu.

Dovolená v Chorvatsku bez cestovní kanceláře

Chystáte se na dovolenou na vlastní pěst do Chorvatska vstříc vlastnímu dobrodružství? Tato možnost má své výhody i nevýhody, záleží především na tom, jaký jste typ cestovatele a jak flexibilní dokážete být. Svou roli zde mají také finance.

Dovolená u moře

Léto se již nezadržitelně blíží a s ním opět volba letní dovolené. Je lepší dát přednost pobytu u moře nebo u nás? Obě varianty mají svá pro a proti, nicméně je lepší dát přednost zahraniční dovolené, poznáte tak jiný kraj, […]

Ubytování v Chorvatsku

Chorvatsko je nádherná země plná turistických možností. Ročně zde zamíří tisíce českých a slovenských turistů. Můžete se ubytovat v hotelech, apartmánech, strávit dovolenou na jachtě kotvící v zátoce bez lidí nebo v naprostém soukromí.

Dovolená v Umagu – drahokamu Istrie

Umag a jeho 20 km dlouhá riviéra patří k jedněm z nejoblíbenějších turistických destinací na Istrijském poloostrově. Díky své poloze v severozápadním Chorvatsku je město považováno za bránu do Istrie ze severní Evropy. Jeho největším kouzlem je krásná architektura, nekonečné […]

 

Ubytování v Chorvatsku

Chorvatsko je nádherná země plná turistických možností. Ročně zde zamíří tisíce českých a slovenských turistů. Můžete se ubytovat v hotelech, apartmánech, strávit dovolenou na jachtě kotvící v zátoce bez lidí nebo v naprostém soukromí. Celý článek »

Dovolená v Umagu – drahokamu Istrie

Umag a jeho 20 km dlouhá riviéra patří k jedněm z nejoblíbenějších turistických destinací na Istrijském poloostrově. Díky své poloze v severozápadním Chorvatsku je město považováno za bránu do Istrie ze severní Evropy. Jeho největším kouzlem je krásná architektura, nekonečné možnosti zábavy, výborné restaurace a fascinující přírodní scenérie. Celý článek »

Dovolená na ostrově Rab

Ostrov Rab je jedním ze skupiny ostrovů souhrnně označovaných Kvarner poblíž největšího chorvatského přístavu Rijeka. Mimochodem, zrovna tento ostrov je považován za klimaticky nejpříjemnější místo v zemi. Je to také malebně rozmanitá destinace s krásnými plážemi, předrománským historickým dědictvím, úrodnými poli, vinicemi a olivovými háji a zkušeností s organizovaným cestovním ruchem už po 120 let. Celý článek »

Dovolená v malebném Medulinu

Toto městečko na jihu Istrijského poloostrova omývané Jaderským mořem bylo kdysi malou rybářskou vesnicí, dnes centrem turistického ruchu s bohatě členitým pobřežím, písčitými, oblázkovými i skalnatými plážemi a rozmanitou faunou a flórou, které ještě zvyšují jeho oblibu u turistů. Dovolená v Medulinu může být jak klidná a romantická tak dynamická a aktivní, čeká tu na vás spousta příležitostí. Celý článek »