Španělsko – Mallorca

Kdo nenavštíví hlavní město Mallorky, jakoby nebyl. Španělské městečko Palma de Mallorca je turistickým lákadlem především pro své kulturní památky, ke kterým se hrdě řadí katedrála La Seu, mallorská chlouba ze 13. století. Pro další architektonický skvost nemusíte chodit moc daleko – palác La Almudaina s věhlasnou Věží anděla a historickým muzeem uvnitř je umístěn přímo vedle katedrály La Seu.

Dechberoucí palác Solleric ukáže těm, co do něj zavítají, krásy interiéru, které se dochovaly napříč historickými událostmi. Pueblo Espanol zajisté ocení turisté, kteří sní o tom stihnout prohlídku těch nejvýznamnějších španělských staveb za pouhý jeden den; Pueblo Espanol vás provede kolem miniatur architektonických skvostů Španělska za opravdu rekorní čas.

Na hříšti Vall D´Or Golf si přijdou na své milovníci golfu; hráči mají k dispozici zvlněné fairwaye při odpalech na prvních devíti jamkách. Hřiště zdobí kolem dokola lákavé olivovníky a mandlovníky, nechybí ani voňavé borovice. Pokud se vám Vall D´Or Golf po pár hrách zají, můžete vyzkoušet jiná hřiště, od Son Antem s 36 jamkami až po Capdepery, který uvítá jak začátečníky, tak i golfové profíky.

Ochutnejte čerstvé potraviny přímo na tržnici – palmská tržnice Olivar patří k těm váženým tržnicím, na které Španělé včetně turistů nedají dopustit. Po debužírování tamních pochoutek volá plný žaludek po odpočinku – chce to lehnout si na vyhřátý písek některé z mallorských písečných pláží (ať Camp de Mar, Cala Murada nebo Ses Covetes) a jen tak relaxovat.

Pokud byste si rádi odpočinuli od slané mořské vody a chtěli zabruslit do sladkých španělských vod, určitě zavítejte do některého z oblíbených vodních světů. A proč troškařit, když můžete vyzkoušet jeden z největších zdejších akvaparků – Aqualand El Arenal je favoritem mezi španělskými akvaparky.