Podle čeho vybrat dovolenou?

Během roku napěchovaného velkým množstvím pracovních závazků je i pro sebevětšího workholika balzám na duši jednou za čas ubrat tempo a dopřát si zasloužený relax. Ať poznáváním dosud nenavštívených míst v rodné zemi nebo vycestováním do zahraničí za osvěžujícím mořem, věhlasnou tamní kuchyní, či obdivovanou kulturou. Pokud také vás láká představa vydat se za relaxem do ciziny a máte chuť podniknout cestu do zahraničí nejen s cestovními agenturami, pojďme si přiblížit alternativy, které lze při plánování dovolené využít.

Možnosti v oblasti cestování se od minulého století v poměru s dnešní dobou výrazně liší. Vycestování ze země s auty, karavany, stany na vlastní pěst se znovu vrací do oběhu, ovšem v novém kabátu. Prostřednictvím řady webových stránek můžete nalézt nabídky od cestovatelů, kteří se chystají na vámi oblíbená místa a nabízejí spolucestování za slušnou cenu. Podle stanovených termínů a hodnocení uživatelů daného webu (např. na jízdomat.cz) si můžete vybrat toho pravého spolucestovatele, obohatit se díky němu o nevšední zážitky a v neposlední řadě získat nové přátele.

Internet stejně tak dobře poskytuje široké množství nabídek zaměřených na zprostředkování vhodného ubytování. Můžete se domluvit na pronájmu konkrétního pokoje, bytu či domu na určitou dobu, a to s člověkem, který bydlí přímo ve státu, který si přejete navštívit. Budete v kontaktu se samotnou osobou – hostitelem, který nemovitost pronajímá, máte příležitost si vyhledat přesnou lokaci ubytování a doprovodné fotografie interiéru, rozhodnout se pro ubytování ve víru velkoměsta nebo přímo na pobřeží. Zjistíte, jak vzdálené jsou památky, které chcete navštívit od místa ubytování, taverny, do kterých byste rádi zavítali, obchody, které zajistí základní přijem potravin a pití během vašeho pobytu nebo třeba také kulturní akce, kterých byste se v dané lokalitě rádi zúčastnili.

Do plánování takové dovolené je zapotřebí investovat nejen svůj čas, ale bohužel i peníze. Dobrou zprávou je, že pokud si dáte tu práci s vyhledáváním vhodného ubytování a důvěryhodného hostitele, můžete získat k dispozici krásný byt nebo dům za výhodnou cenu se záviděníhodným výhledem v blízkosti moře a centra, a ještě si poznáte tamější obyvatele, získáte přátele a zdokonalíte se v konverzaci v cizím jazyce.