Nejoblíbenější destinace pro dovolenou

Kam Češi nejraději vyrážejí k moři? Ve výběru hraje roli několik důležitých faktorů, mezi které patří poloha země a pobřeží, kvalita rezortů a pláží, kulturní a sportovní vyžití, cenová dostupnost země a cena zájezdu.

Mezi nejprodávanější zájezdy patří Řecko a řecké ostrovy. Největším z nich je ostrov Kréta. Ostrov nabízí vše, na co si každý cestovatel vzpomene. Vysoká pohoří pro aktivní turisty, azurově modré, čisté moře pro milovníky koupání a nejdelší letní sezónu ze všech míst. Dalším oblíbeným turistickým cílem je ostrovem Rhodos se spoustou archeologických nalezišť, památek i muzeí. Krásné pláže zde najdete téměř všude, a pokud zatoužíte po výletu, určitě vás potěší Údolí motýlů. Řecko je záruka slunečného počasí a poklidného odpočinku.

Velice oblíbené je také temperamentní Španělsko. Hojně navštěvované jsou především ostrovy Mallorca, Ibiza a Kanárské ostrovy, rozhodně vás nezklame ani pobřeží Costa Brava, okolí krásné Barcelony a Valencie. Na španělských ostrovech panuje letní sezóna až do října.

Další vyhledávanou zemí pro trávení letní dovolené u moře je Turecko. Konkrétně turistická destinace Bodrum, nacházející se na poloostrově zasahujícím do Egejského moře, je připravena pro nejnáročnější turisty, kteří si potrpí na vyšší standard a tomu odpovídající kvalitní služby. V Bodrumu na vás čeká hojnost restaurací, kaváren a užívání si nočního života. Turecká riviéra láká do měst Alanya, Side, Belek a Kemer, které nabízejí kilometry bílých pláží vhodné pro relaxaci, vodní sporty, potápění i romantické procházky.

Slovanská země se překvapivě stále drží vysoko v žebříčku oblíbených destinacích u moře, které ročně také láká tisíce turistů. Celé pobřeží Černého moře je nádherné a písčité bulharské pláže a vyšší vlny lákají k vodním sportům. Mezi hlavní letní letoviska v Bulharsku patří Burgas, Varna, Zlaté písky, Nesebar a Primorsko. Primorsko se vyznačuje jednou z nejdelších a nejkrásnějších pláží celé bulharské riviéry, najdete zde i množství kaváren, hospůdek a dalších míst k odpočinku.

Své místo v oblíbenosti si drží také Tunisko s nádechem Afriky. Směs arabské a evropské kultury vás zkrátka pohltí a na nekonečné písečné pláže, horké africké slunce, horské oázy a nekonečná Sahara zkrátka nezapomenete. Turisty lákají zejména archeologické vykopávky a ruiny antického, hlavního města. Nejznámějšími středisky jsou Djerba, Tabarka a Sousse. V každém z nich najdete luxusní hotely s kvalitními službami nabízejícími vše, co k dovolené neodmyslitelně patří.

Ostrov lásky a krásy ve východním Středomoří je Kypr. Je skvělým místem pro sport a koupání se ve vlnách moře. Jsou zde golfová hřiště i tenisové kurty. Sezóna na Kypru také končí až v říjnu. Brána ostrova Larnaka je ideální pro ty, kdo chtějí svou dovolenou u moře spojit s tradičním ruchem města. Nejoblíbenějším střediskem Kypru je Agia Napa, kde najdete množství restaurací, taveren a diskoték.

I v blízkém Chorvatsku se vám bude líbit. Na Istrii dojedete z ČR za půl dne k nejbližšímu moři, které je všem dostupné. Jižněji položenými středisky jsou Dalmácie a Makarská riviéra, město Dubrovník s úchvatnou atmosférou i okolím. Žádné místo na chorvatském pobřeží vás nezklame, ať už upřednostníte ubytování v apartmánech s kuchyňkou, bungalovech nebo kempech.

Italské pobřeží má také své nezaměnitelné kouzlo. Na jaderském pobřeží najdete oblíbenou destinaci Rimini, na opačné straně poloostrova pak stojí za doporučení ostrov Ischia v neapolském zálivu, je známý svými léčivými a termálními prameny.

Oblast Kalábrie patří k výjimečným krajům Itálie pro svou panenskou přírodu, průzračně čisté moře a hlavně bílé písečné pláže. Sardinie má nejkrásnější pláže v celém Středomoří, duhové zálivy s bělostným, hebkým pískem vás potěší. Sicílie je největším ostrovem Itálie, jehož symbolem je sopka Etna.

Sicílie je vyhledávaným místem u moře díky ideálnímu klima, které umožňuje koupání a opalování již od začátku května až do konce října.