Dovolená: EVROPA

Dovolená v Africe je hlavně pro milovníky přírody

Černý kontinent patří k nejexotičtějším a nejtajemnějším na světě. Afrika nabízí úchvatné scenérie, nejsou to jen savany a pouště, ale i moře, vodopády, jezera a hory, ještě úchvatnější zážitky – kde jinde můžete usínat při zvucích řvoucích lvů nebo sledovat miliony plameňáků na obloze a cestovatele fascinuje hlavně duch Afriky – místní lidé. Můžete tu diskutovat s ctihodnými obchodníky, poslouchat dunění reggae mladých muzikantů, obdivovat přírodní život ušlechtilých domorodců, ale nejvíce vás okouzlí smích, srdečnost a vitalita afrického lidu. Není to zdaleka jen kontinent chudoby, občanských válek, násilností a hladu, ale především fascinující místo, které si každého podmaní. Celý článek »

Dovolená v Řecku – zemi vína, zpěvu i kolébky evropské civilizace

Užijte si nekonečné kilometry akvamarínového pobřeží, sluncem vybělených antických památek, silného ouza a nádherných souostroví, ostrovů a poloostrovů, ať už jsou to Kyklády, Korfu, Mykény, Rhodos, Santorini a mnohé další. Ačkoli se v poslední době mluvilo o Řecku především v souvislostí krizí, na dovolené stále potěší každého cestovatele, nezávisle na tom, zda jste milovníci relaxu na pláži nebo bohaté historie. Celý článek »

Víte, proč si užít dovolenou zrovna v Turecku?

Turecko je fascinující země nejen kvůli své zeměpisné poloze, kde tvoří most mezi modenrím západem a orientálním východem, ale také díky bohaté historii, nádherným plážím, čistému moři nebo výborné kuchyni. Zejména Turecká riviéra na březích Středozemního moře patří k nejoblíbenějším místům turistů, kteří touží na jednom zájezdu zažít úžasné koupání, nádhernou přírodu i pohled do daleké historie – to vše vám dovolená v Turecku nabídne. Celý článek »