Dovolená: Chorvatsko

Dovolená v Umagu – drahokamu Istrie

Umag a jeho 20 km dlouhá riviéra patří k jedněm z nejoblíbenějších turistických destinací na Istrijském poloostrově. Díky své poloze v severozápadním Chorvatsku je město považováno za bránu do Istrie ze severní Evropy. Jeho největším kouzlem je krásná architektura, nekonečné možnosti zábavy, výborné restaurace a fascinující přírodní scenérie. Celý článek »

Dovolená na ostrově Rab

Ostrov Rab je jedním ze skupiny ostrovů souhrnně označovaných Kvarner poblíž největšího chorvatského přístavu Rijeka. Mimochodem, zrovna tento ostrov je považován za klimaticky nejpříjemnější místo v zemi. Je to také malebně rozmanitá destinace s krásnými plážemi, předrománským historickým dědictvím, úrodnými poli, vinicemi a olivovými háji a zkušeností s organizovaným cestovním ruchem už po 120 let. Celý článek »

Dovolená v malebném Medulinu

Toto městečko na jihu Istrijského poloostrova omývané Jaderským mořem bylo kdysi malou rybářskou vesnicí, dnes centrem turistického ruchu s bohatě členitým pobřežím, písčitými, oblázkovými i skalnatými plážemi a rozmanitou faunou a flórou, které ještě zvyšují jeho oblibu u turistů. Dovolená v Medulinu může být jak klidná a romantická tak dynamická a aktivní, čeká tu na vás spousta příležitostí. Celý článek »

Vyzkoušejte Omišskou riviéru!

Městečko Omiš, které tradičně patří k oblíbeným turistickým destinacím, leží mezi Splitem a Makarskou při ústí řeky Cetiny do Jaderského moře a je obklopeno masivními horami s nádherným kaňonem. V minulosti byl Omiš notoricky známý díky místním pirátům. Kostely, pevnosti a další důkazy bouřlivé a hrdé historie města jsou dodnes viditelné na každém kroku Omišské riviéry. Celý článek »