Dovolená v Umagu – drahokamu Istrie

Umag a jeho 20 km dlouhá riviéra patří k jedněm z nejoblíbenějších turistických destinací na Istrijském poloostrově. Díky své poloze v severozápadním Chorvatsku je město považováno za bránu do Istrie ze severní Evropy. Jeho největším kouzlem je krásná architektura, nekonečné možnosti zábavy, výborné restaurace a fascinující přírodní scenérie.

Ubytování v Umagu

Ve městě je k dispozici na 60 000 lůžek v hotelích i apartmánech, je zde také mnoho kempů a míst pro karavany. Můžete si podle své chuti zvolit jak větší hotelové rezorty s nejlepšími službami, zábavním a sportovním vyžitím tak soukromé ubytování, pokud chcete dát přednost periferii města.

Historie a atraktivity Umagu

Dnešní turistická destinace byla již před staletími oblíbeným letním sídlem Římanů. Luxus a lesk těchto dob se odráží v v mnoha domech a vilách v benátském stylu. Při prohlídce města, ať už pěšky nebo při okružní plavbě, určitě nezapomeňte navštívit Staré město se zbytky hradeb datovaných do 10. stol. V úzkých dlážděných uličkách se nachází i místní muzeum s mnoha cennými historickými artefakty i exponáty soudobých umělců.
Ve Starém městě se také nacházejí čtyři středověké kostely postavené od 13. do 16. stol. se stopami gotické i renesanční architektury.
Dominantou je maják Savudrija z počátku 19. stol., nejstarší na pobřeží Jaderského moře. Měří úctyhodných 36 m, jeho světlo lze vidět z dálky 32 km a poskytuje nádherný výhled na moře.

Kultura v Umagu

Umag se může chlubit pestrou nabídkou uměleckých galerií, zajímavých koncertů, festivalů, karnevalů, gastronomických akcí, divadelních představení a dalších kulturních lahůdek.
Mezinárodně je město známé, protože každoročně hostí tenisový turnaj Croatia Open Umag na okruhu ATP World Tour (kategorie ATP World Tour 250).

Další zajímavosti Umagu

Dovolená v Umagu bude zážitkem pro všechny. Nabízí spoustu cyklostezek, výlety lodí i další sportovní vyžití, pestrý noční život v klubech a diskotékách s tematickými večery, výborné restaurace s oblíbenou středomořskou kuchyní, bohaté možnosti nakupování v supermarketech i buticích a samozřejmě krásnou istrijskou přírodu, moře a pláže.