Dovolená v Řecku – Zakynthos

Zakynthos má pro své návštěvníky připravenou celou řadu jedinečných míst, které stojí za navštívení. Za královnu řeckých pláží na ostrově je považována pláž Navágio – ne nadarmo se jí přezdívá nejkrásnější pláž ostrova. Navágio je poseta drobnými kamínky společně s bílým pískem, pocit ráje přinese i pohled na azurově modré moře. Během 80. let 20. století zde došlo ke ztroskotání lodi. Vrak pašerácké lodi, který leží uprostřed pláže, se stal vyhledávanou turistickou atrakcí.

Pokud byste rádi zavítali do některé z horských vesnic, kterých je na řeckém ostrově Zakynthos opravdu požehnaně, potom si naplánujte výlet do Volímes. Tato horská vesnice nabízí turistům pohled na tamní architektonické pamětihodnosti, jako jsou kostely s typickými zvonicemi – za zmínku stojí např. Ág. Spirídonas. Pohled na zdejší větrné mlýny uchvátí nejednoho návštěvníka vesničky Volímes. Dalším lákadlem zejména pro gurmány je tamní výroba měkkého sýru nazývaného ladotýri.

Hlavní město Zakynthos nese několik názvů – Řekové mu přezdívají např. Zante, Chora či Zacinto. Toto rodiště slavného Dionysia Soloma turisty zajisté osloví muzeem byzantského umění nebo benátskou pevností Froúrio. Zde na Zakynthosu si můžete dopřát terapeutické odpoledne – navštivte malou oblázkovou pláž Xýngia, kde se nacházejí sirné prameny a v mžiku si budete připadat jako v přírodních mořských lázních.

Mys Skinári představuje nejsevernější výběžek ostrova, kde je umístěn maják. Pokud se vydáte po schodech od majkáku směrem dolů k mořské hladině, můžete se loďkou dopravit přímo k samotným Modrým jeskyním. Nedaleko tohoto místa byl postaven větrný mlýn, který je v současné době turisticky využíván coby hotel. Modré jeskyně u Mysu Skinári turisty lákají na bílé vápencové útesy i atypické skalní oblouky.