Dovolená v malebném Medulinu

Toto městečko na jihu Istrijského poloostrova omývané Jaderským mořem bylo kdysi malou rybářskou vesnicí, dnes centrem turistického ruchu s bohatě členitým pobřežím, písčitými, oblázkovými i skalnatými plážemi a rozmanitou faunou a flórou, které ještě zvyšují jeho oblibu u turistů. Dovolená v Medulinu může být jak klidná a romantická tak dynamická a aktivní, čeká tu na vás spousta příležitostí.

Ubytování v Medulinu

Ve městě je k dispozici přes 400 možností ubytování – hotely, rezorty, apartmány, vily i rekreační domy. Vybere si tedy každý, ať už jedete s celou rodinou nebo třeba s partnerem či partou kamarádů.

Sportovní vyžití v Medulinu

Medulin má pestrou sportovní infrastrukturu nabízející sportovní aktivity po celý rok. Můžete si zahrát fotbal, tenis, minigolf nebo bowling, projet se na koni, vyzkoušet plachtění, potápění, windsurfing, sportovní rybaření a mnoho dalších vodních sportů. Najdete zde i atletickou dráhu, stezku pro přespolní běh, cyklostezku nebo dokonce možnost paraglidingu.

Zábava v Medulinu

Nejen mladší generaci přitáhne veselý noční život – kluby, diskotéky, kavárny nebo možnost posezení na terase za doprovodu živé hudby. Letní sezóna je zaměřena na kulturní akce, koncerty klasické hudby i folklorní slavnosti. Nezapomeňte tady vyzkoušet místní speciality, například kraba a langusty, sépiové rizoto, istrijské prosciutto nebo výborné aromatické lanýže.

Atraktivity v Medulinu

Přímo v samém středu Medulinského zálivu se nachází starobylý archeologický komplex Vižula, který tvoří pozůstatky starověkých hrobek, zbytky osídlení z dob neolitu a římského venkovské sídla.

Na kopci Vrčevan a zalesněném poloostrůvku Kašteja bylo objeveno další archeologické naleziště – prehistorické pevnosti vybudované už v době bronzové a železné.

Ve 20. stol. bylo při kopání základů pro hotel Arcus nalezeno starověké pohřebiště.
Na kopci sv. Petra se nachází předrománské sochy a plastiky.

Co musíte vidět v okolí?

Pokud vám zbude čas, určitě navštivte i další historická města na Istrijském poloostrově. Pouhých 10 km od Medulinu leží Pula, významný přístav, jehož největší atrakcí je místní antický amfiteátr (druhý největší hned po římském Koloseu), v jeho okolí se pak rozkládá krásný Brijunský národní park.

Jednou z největších turistických destinací na Istrii je Poreč, bohatá jak na historické památky tak na přírodní krásy a s velkým sportovním vyžitím (pokud preferujete extrémní sporty, je zde nabídka horolezectví nebo přímo “adrenalinový” park).

Další půvabná města se středověkými kostely, františkánskými kláštery, zámky a bazilikami a také spoustou přírodních krás jsou Rovinj a Pazin.

Dovolená v Medulinu je tedy ideální pro milovníky historie, sportu i přírody.