Dovolená v Africe je hlavně pro milovníky přírody

Černý kontinent patří k nejexotičtějším a nejtajemnějším na světě. Afrika nabízí úchvatné scenérie, nejsou to jen savany a pouště, ale i moře, vodopády, jezera a hory, ještě úchvatnější zážitky – kde jinde můžete usínat při zvucích řvoucích lvů nebo sledovat miliony plameňáků na obloze a cestovatele fascinuje hlavně duch Afriky – místní lidé. Můžete tu diskutovat s ctihodnými obchodníky, poslouchat dunění reggae mladých muzikantů, obdivovat přírodní život ušlechtilých domorodců, ale nejvíce vás okouzlí smích, srdečnost a vitalita afrického lidu. Není to zdaleka jen kontinent chudoby, občanských válek, násilností a hladu, ale především fascinující místo, které si každého podmaní.

Moderní velkoměsta,…

Dovolená v Africe neznamená jen výlet do safari. Je tu přes 50 států a pestrá velkoměsta, která v sobě spojují tradice i modernu. K těm nejoblíbenějším patří třeba Káhira v Egyptě, největší africké město s řadou památek z dob starověké faraonské říše, Kapské Město v JAR, ikonická “matka měst” jižní Afriky se Stolovou horou, Mysem Dobré naděje a spoustu dalších atrakcí, Dakar v Senegalu, zřejmě Západu nejpodobnější město Afriky se slavnou rally, Johannesburg v JAR, finanční a ekonomické centrum kontinentu, starobylý Marakéš v Maroku nebo Nairobi, hlavní město Keni a největší ve východní Africe.

…slavná safari…

Nejvíce turistů však do Afriky lákají přírodní rezervace. Jako na dlani tu máte lvy, tygry, slony, žirafy, nosorožce a další exotická zvířata, která uvidíte v jejich skutečném přirozeném prostředí.
K nejoblíbenějším parkům patří bezpochyby Serengeti v Tanzanii, na jehož rozlehlých pláních můžete sledovat každoroční migraci stád kopytníků (některá mají až milion hlav) a které je známé především svými šelmami, hlavně lvy, národní park Kruger v JAR, s rozlohou o velikosti Izraele a obrovskými plochami akátů, platanů a fíkovníků přerušovaných otevřenými savanami, divokými řekami i skalními útesy, Ngorongoro v Tanzánii s největším kráterem na světě, kde žijí téměř všechny druhy africké fauny, můžete tu spatřit i vzácné černé nosorožce a je také domovem hrdých Masajů nebo Okavango, řeka na slavné poušti Kalahari v Botswaně, jejíž delta ročně pokrývá více než 16 000 km s celou řadou vodních živočichů, ale i ptáků a savců.

…a spousta dalších atrakcí

Ať máte rádi jakýkoli typ přírodní scenérie, dovolená v Africe vám nabízí vše – ohromná jezera, pohoří, vodopády, pláže a ostrovy. Pokud jste milovníci historie, nenajdete ji jen v Egyptě a jeho Údolí králů, ale i na mnoha dalších místech z dob evropské kolonizace. Jestli dáváte přednost sportu, můžete si užít trekking (nejoblíbenější destinací je okolí nejvyšší africké hory Kilimandžára), turistiku, lezení i potápění. Odpočívat můžete v luxusních hotelech nebo si užít dobrodružství a vyrazit třeba pod širák – v Africe se fantazii meze nekladou.