Dovolená na ostrově Rab

Ostrov Rab je jedním ze skupiny ostrovů souhrnně označovaných Kvarner poblíž největšího chorvatského přístavu Rijeka. Mimochodem, zrovna tento ostrov je považován za klimaticky nejpříjemnější místo v zemi. Je to také malebně rozmanitá destinace s krásnými plážemi, předrománským historickým dědictvím, úrodnými poli, vinicemi a olivovými háji a zkušeností s organizovaným cestovním ruchem už po 120 let.

Ubytování na Rabu

Na ostrově je turistům k dispozici na 200 ubytovacích zařízení – hotely, apartmány, penziony nebo vily. Místní lidé se věnují cestovnímu ruchu už řadu let a jsou velmi pohostinní, laskaví a pracovití. Své hosty vítají jako drahé přátele. Nejen proto je Rab jednou z nejoblíbenějších turistických destinací v Chorvatsku po celý rok.

Sportovní vyžití na Rabu

Kromě celé řady vodních sportů jako vodní lyžování, surfování, potápění a dalších si zde můžete zahrát tenis, beach volejbal, minigolf, fotbal, basketbal, ale také je zde možnost motokrosu, cyklistiky a turistiky.
Jízda na kole je speciálním zážitkem s mnoha silničkami, stezkami a tratěmi, kde si můžete vychutnat pobřeží moře i půvabné lesy. Rab je tak cyklistickou oázou pro všechny milovníky horských kol.
Krásným zážitkem bude i trekking, který vás povede malebnými historickými městečky, rozmanitými lesy, krásnými zátokami i nejvyššími vrcholky v okolí.
V poslední době stále roste obliba potápění. V moři u Rabu můžete sledovat podmořský život, přírodní reliéfy i mnoho vraků. Samozřejmostí je potápěčská škola a půjčovny veškerého vybavení.

Kultura na Rabu

Letní dovolená na Rabu přináší mnoho folklorních a kulturních akcí, koncertů klasické hudby nebo třeba i tradiční hry ve střílení z kuše. Pro milovníky nočního života je tu celá řada klubů, diskoték, plážových parties, restaurací nebo koktejlových barů. Na své si přijdou i fanoušci historie – na Rabu se nachází krásné kostely, kaple, zámky, pevnosti a další památky z různých kulturních období. Dominantou je 26 m vysoká zvonice z 13. stol. zakončená osmibokou pyramidou, obklopenou románskou balustrádou a s křížem s malými globusy a relikviáři několika svatých.

Pláže a příroda na Rabu

Průzračné Jaderské moře s mnoha druhy ryb, krabů a korýšů je obklopené skalnatými, oblázkovými i písečnými plážemi. Ostrov je vždy zelený a chlubí se krásnými scenériemi středomořské vegetace, příjemných lesů, fíkovníků, olivovníků a vinohradů, skal, jeskyní, zátok a vrcholků.