Dovolená Egypt – Hurghada

Pojďme se vydat do tolik oblíbeného turistického letoviska jménem Hurghada. Dnešní egyptské středisko mělo původně podobu skromné rybářské vesničky ležící na břehu Rudého moře, která si postupem času získala u turistů nemalé sympatie. Je rozdělena na několik oblastí, z nichž se nejseverněji situované středisko nazývá El Gouna. Za srdce Hurghady je považován El Dahar, po kterém následuje Village Road, středisko ležící v jižní části turistického letoviska. Pokud hledáte v egyptské Hurghadě „nákupní centrum“ se vším všudy, určitě zavítejte do turistického centra Sakkala.

V čistoskvoucím letovisku El Gouna turista jen stěží narazí na místo, které by nebylo udržované – tamní obyvatelé si zakládají na čistém prostředí. Turisté jsou rozmazlováni poskytovaným pohodlím i pohledem na prostředí takřka bez poskvrnky. V El Gouně narazíte na rozsáhlý jachetní přístav a spoustu lagun. I milovníci golfu si zde přijdou na své – 18 jamkové hřiště by byl hřích nechat netknuté.

Hodnotu životního prostředí se nesnaží udržovat pouze El Gouna, také Makadi dbá na čistotu turistického letoviska a náležitou péči o tamní flóru a faunu. Návštěvníkům nabízí ubytování v nadstardantních podmínkách, přepych jednotlivých hotelů je zpravidla oceněn čtyřmi a více hvězdičkami. Pobřeží Makadi Bay dává na odiv dechberoucí korálové útesy.

El Dahar je považován za nejstarší oblast turistického letoviska Hurghada. Oproti ubytování v El Gouně El Dahar spíš než nekonečný počet luxusních ubytovacích zařínění turistům nabízí hotely převážně rodinného typu, většinu v nižší cenové kategorii. Turistům je dovoleno nahlédnout do nejstarší zdejší mešity, a to pouze v době, kdy není vykonávána modlitba. Návštěvníci El Daharu mohou také prozkoumat krásy tamního koptského kostela a projít zdejší tržiště.